Hodinky Casio - Akcia

Japonská spoločnosť Casio bola založená v roku 1957. Najprv sa špecializovala na kalkulačky. Na trhu hodiniek sa objavila v roku 1974. Vychádzala zo svojich znalostí a skúseností z predchádzajúceho vývoja kalkulačiek a elektronických diárov. Veľmi rýchlo sa vypracovala na jednu z najrozšírenejších a najúspešnejších značiek súčasnosti.

Dnes sa Casio nezameriava iba na hodinky a kalkulačky, ale aj na hudobné nástroje, fotoaparáty a mnoho ďalších výrobkov. Ako prvá uviedla značka na trh hodinky riadené kryštálom kremeňa. Svoje prvenstvo si drží aj vo výrobe hodiniek, ktoré ukazovali čas v rôznych časových pásmach, teplotu či výškomer.

Do histórie hodinárčiny sa Casio zapísalo svojím radom superodolných hodiniek G-Shock, ktoré vybavilo ľahkou, ale dostatočne odolnou konštrukciou (voči pádu až z 10 m, nárazom, vibráciám, magnetickému poľu a výkyvom teplôt) a skvelým pomerom kvality a ceny. Sláva hodiniek G-Shock si časom vyžiadala aj odľahčenú dámsku verziu - Baby-G. Veľkej obľube sa teší aj rad outdoorových hodiniek Casio Protrek alebo Casio Edifice. Casio nezaostáva ani na poli moderných technológií, dôkazom sú modely vybavené technológiou Bluetooth, solárny pohon Tugh Solar alebo vysoko presné rádiovo riadené hodinky Wave Ceptor.